تبلیغات
شناکردن خلاف جهت - زندگینامه لیونل مسی
 
شناکردن خلاف جهت
متعهد بمان به این لعنت / به شنا کردن خلاف جهت
جمعه 1390/08/20 :: نویسنده : رضا شیرخانی       

- نام کامل: لیونل آندرس مسی

 

- تاریخ و محل تولد: ۲۴ ژوئن ۱۹۸۷ در روزاریوی آرژانتین

 

- ملیت: آرژانتینی

 

- قد: ۱۶۹ سانتی متر

 

- وزن: ۶۷ کیلوگرم

 

- باشگاهها: جوانان بارسلونا، بارسلونا

 

- نخستین بازی ملی: آگوست ۲۰۰۵ برابر مجارستان

- افتخارات: قهرمان رقابتهای فوتبال زیر بیست سال جهان (۲۰۰۵)، لالیگای اسپانیا (۲۰۰۵)، سوپر جام اسپانیا (۲۰۰۵)، بهترین گلزن جام جهانی زیر بیست سال (۲۰۰۵) ، بهترین بازیکن جام جهانی زیر بیست سال(۲۰۰۵)بهترین بازیکن جوان جهان (۲۰۰۶)

 

اولین گل

 

یک‌فوروارد کامل‌زمانی‌کارش‌را صحیح‌انجام‌داده‌که‌گلی‌را به‌ثمر رسانده‌باشد. «مسی‌» در این‌دیدار گلی‌به‌ثمر نرساند، اما یک‌بار در موقعیت‌گل‌قرار گرفت‌که‌دفاع‌حریف‌روی‌او تکل‌خطا انجام‌داد و یک‌ضربه‌آزاد به‌نفع‌«بارسا» اعلام‌شد و زننده‌این‌ضربه‌هم‌کسی‌نبود جز رونالدینیو که‌با این‌ضربه‌اولین‌گل‌بازی‌را به‌ثمر رساند.

 

بعد از مارادونا هیچ فوتبالیستی نتوانست به خوبی یاد او را در دل ها زنده کند .تا این که بار دیگر در فوتبال آرژانتین حادثه ای رخ داد . و آن ظهور ستاره ای آرژانتینی، کوتاه قد، کم وزن با پوستی سفید بود به نام لیونل مسی. طولی نکشید که او با زدن ۳۷ گل در ۳۰مسابقه برای جوانان بارسلونا توجه همه را به خود جلب کرد.

 

 

سیستم جوانگرا

 

«مسی‌» در «روناریو» متولد شده‌است‌، در آرژانتین‌أ اما در «بارسلونا» همه‌او را از خودشان‌می‌دانند و به‌نظر می‌رسد یکی‌از اولین‌محصول‌های‌سیستم‌جوان‌گرای‌بارسلون‌جدید باشد. با اینکه‌رونالدینیو، اتوئو و دکو نام‌های‌معروفی‌هستند و در همه‌جای‌دنیا شناخته‌شده‌اند، اما «بارسلونا» به‌محصولات‌جوان‌داخلی‌خود نیز می‌بالد و «مسی‌» آخرین‌فرد از حلقه‌نام‌های‌پرداخته‌شده‌یی‌در «بارسلون‌» است‌که‌نام‌هایی‌چون‌«کارلوس‌پویول‌»، «ژاوی‌هرناندز»، «ویکتور والدز»، «آندره‌اس‌اینیستا» و... را شامل‌می‌شود.

 

 

مسی‌در سال‌1987 به‌دنیا آمده‌است‌. در پنج‌سالگی‌بازی‌فوتبال‌را آغاز کرده‌)در باشگاه‌گراندولی‌(أ در تیمی‌که‌پدرش‌هم‌در آن‌مشغول‌فعالیت‌بوده‌است‌. توانایی‌های‌او مسوولان‌باشگاه‌«نیول‌اولدبویز» را قانع‌کرد که‌«لیونل‌» را به‌خدمت‌بگیرند و او به‌برادر بزرگترش‌که‌در آن‌باشگاه‌بازی‌می‌کرد ملحق‌شد. مربی‌او در آن‌باشگاه‌«ایزیگو دومینگوئز»، می‌دانست‌که‌او استعداد شگرفی‌در خود پنهان‌دارد. او می‌گوید: «او می‌توانست‌کارهایی‌با توپ‌انجام‌دهد که‌قوانین‌فیزیک‌را به‌بازی‌می‌گرفت‌. تنها کسی‌که‌قبل‌او دیده‌ام‌که‌چنین‌توانایی‌هایی‌دارد، «دیه‌گو مارادونا» است‌...

 

 

مشکلات پزشکی

 

پیشرفت‌«مسی‌» با اخباری‌که‌نشان‌از یک‌بیماری‌هورمونی‌در او داشت‌که‌باعث‌توقف‌رشد او می‌شد، تحت‌الشعاع‌قرار گرفت‌. پدرش‌تصمیم‌گرفت‌به‌«کاتالونیا» مهاجرت‌کند تا بتواند هزینه‌درمانی‌سنگین‌او را به‌نحوی‌تامین‌کند، اما «بارسلونا» همه‌چیز را در مورد استعداد «لیونل‌» جوان‌می‌دانست‌و بنابراین‌پیش‌قدم‌شد تا هزینه‌های‌درمان‌او را بپردازد و همچنین‌با او قراردادی‌برای‌بازی‌در تیم‌جوانان‌«بارسلونا» منعقد شد.

 

 

آغاز به کار در اسپانیا

 

وقتی‌«مسی‌» پا به‌اسپانیا گذاشت‌فقط‌یک‌متر و چهل‌سانتی‌متر قد داشت‌. اما قد و هیکل‌و نیز توانایی‌های‌او بسرعت‌شروع‌به‌رشد کردند و در مدت‌زمان‌کوتاهی‌حدود سی‌سانتیمتر به‌قد او اضافه‌شد. پس‌از به‌ؤمر رساندن‌سی‌و هفت‌گل‌و سی‌بازی‌در اولین‌فصل‌بازی‌اش‌، فدراسیون‌فوتبال‌اسپانیا به‌او پیشنهاد کرد تا در تیم‌ملی‌اسپانیا شروع‌به‌بازی‌کند. مربی‌تیم‌زیر شانزده‌ساله‌های‌اسپانیا در آن‌زمان‌ یعنی‌آقای‌«گینس‌مندس‌» یکی‌از بزرگترین‌علاقه‌مندان‌او بود. او در مورد «مسی‌» در آن‌زمان‌گفت‌: «در میان‌بازیکنانی‌در این‌سن‌، او بهترین‌بازیکنی‌است‌که‌من‌در عمرم‌دیده‌ام‌.»

 

 

ثبت رکورد برای بارسلونا

 

در نوامبر سال‌2003، مسی‌در یک‌بازی‌دوستانه‌در مقابل‌«اف‌ث‌پورتو» بازی‌کرد و یک‌سال‌بعد هم‌اولین‌بازی‌رسمی‌اش‌با پیراهن‌بارسلونا را در مقابل‌تیم‌«اسپانیول‌» به‌انجام‌رساند. او در فصل‌گذشته‌در بازی‌های‌چندی‌ظاهر شد، من‌جمله‌در لیگ‌قهرمانان‌مقابل‌«شاختار دونتسک‌». پس‌از آن‌در بازی‌مقابل‌«آلباسته‌» بود که‌«لیوئل‌» با زدن‌گل‌در کتاب‌رکوردهای‌«بارسا» به‌عنوان‌جوانترین‌گلزن‌تاریخ‌باشگاه‌شناخته‌شد.

 

 

بازیکنی جهانی

 

 

در تابستان‌ستاره‌اقبال‌«مسی‌» بالاتر هم‌رفت‌. او آرژانتین‌را به‌فتح‌جام‌جهانی‌جوانان‌رهنمون‌شد. او در این‌جام‌عنوان‌بهترین‌گلزن‌و بهترین‌بازیکن‌تورنمنت‌را دریافت‌کرد. مربی‌آرژانتین‌«خوزه‌پکرمن‌»، او را در دیدار دوستانه‌با مجارستان‌به‌تیم‌ملی‌بزرگسالان‌دعوت‌کرد، اما در این‌بازی‌او خودش‌را نشان‌نداد و از حیث‌کارکرد منفی‌در صدر اخبار قرار گرفت‌. «مسی‌» در این‌بازی‌دو دقیقه‌پس‌از ورود به‌زمین‌توسط‌داور از بازی‌اخراج‌شد.

 

 

قرارداد جدید

 

«بارسلونا» از این‌می‌هراسید که‌مبادا باشگاه‌های‌دیگر جواهرش‌را از چنگ‌باشگاه‌در آورند، بنابراین‌پس‌از مدت‌زمان‌کوتاهی‌پس‌از یک‌قرارداد پنج‌ساله‌، به‌او پیشنهاد تمدید قرارداد دادند و با او تا سال‌2014 با حقوق‌صد و پنجاه‌میلیون‌پوند که‌هم‌تراز قرارداد رونالدینیو بود، قرارداد بستند.

 

استعداد ویژه‌

 

مشکل‌آنجا بود که‌بارسلونا در دیدارهای‌لیگ‌ اسپانیا نمی‌توانست‌از مسی‌استفاده‌کند. ملیت‌غیراسپانیایی‌او اجازه‌چنین‌کاری‌را به‌باشگاه‌در سال‌جاری‌نمی‌داد. اما اعطای‌عنوان‌شهروند افتخاری‌اسپانیا به‌او به‌این‌معناست‌که‌او دوباره‌می‌تواند در ترکیب‌تیم‌مردمی‌و محبوب‌اسپانیا قرار گیرد.

 

«ریکارد» عقیده‌دارد می‌تواند از «مسی‌» در هر بازی‌استفاده‌کند و می‌گوید که‌پس‌از درخشش‌در مقابل‌«اودینزه‌» اعتمادش‌به‌«مسی‌» بیشتر شده‌است‌. او می‌گوید: «مسی‌یک‌بار دیگر نشان‌داد که‌چه‌استعداد ویژه‌یی‌دارد. او همچنان‌جوان‌است‌، اما حضورش‌در تیم‌حیاتی‌به‌نظر می‌رسد.»

 

درمیان همه ی نگاه ها، نگاه دیگو آرماندو مارادونا جدی تر از همه او را می پایید. مارادونا با دیدن بازی های مسی به رازی بزرگ پی برد . احساس مارادونا به او می گفت که این بار جانشین واقعی اوپیدا شده.پس از مدتی باتلاش مارادونا و مربی تیم جوانان بارسلونا مسی به بارسلونای اصلی راه یافت.

 

و به این ترتیب ستاره ی جوان به یکی از بزرگترین آرزوهایش دست یافت .اما برای مسی با ارزش تر از بازی کردن در تیم بارسلونا داشتن حامی بزرگی همچون مارادونا بود .

نوع مطلب : زندگینامه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 1398/03/17 20:40

Every weekend i used to visit this site, as i want enjoyment, for the reason that this this website conations really fastidious funny data too.
شنبه 1396/06/18 06:26
Good site you have got here.. It's difficult to find high-quality writing like yours
nowadays. I seriously appreciate people like you! Take care!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
درباره وبلاگ

این چه حرفی است که در عالم بالاست بهشت
هر کجا وقــت خوش افتد همان جــاست بهشت
دوزخ از تــــــیــــــرگی بـــــخــــت درون تـــــــو بود
گــر درون تـیــره نــباشــد همه دنیاســت بهشت

دوستان عزیزی که از وبلاگ دیدن میکنید، با نظر دادن مارا در بهتر اداره کردن این وبلاگ یاری کنید. منتظر نظرات شما هستیم

با تشکر و آرزوی بهترین ها برای شما
مدیر وبلاگ : رضا شیرخانی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دریافت همین آهنگ

كد ماوس


فال حافظ


داستان روزانه

Flying Icon
هاست لینوکس